ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5005829
*
nr 500 5829
Spegel
Rekt., höjd: 58
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2007
kl 17:09:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 00:25:21
1
100 kr
9/12 12:41:06
2
250 kr
9/12 20:01:23
3
350 kr
10/12 16:07:46
4
350 kr
10/12 16:08:56
4
Vinnande bud
- Tema
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rekt spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
*
Spegel
nr 500 5829
Spegel
Rekt., höjd: 58
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 00:25:21 | 1 | 100 kr |
9/12 12:41:06 | 2 | 250 kr |
9/12 20:01:23 | 3 | 350 kr |
10/12 16:07:46 | 4 | 350 kr |
10/12 16:08:56 | 4 | Vinnande bud |
- Tema
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rekt spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01